• תאונות עבודהנפגעתי בתאונה וברשותי פוליסות ביטוח פרטיות? כיצד עלי לפעול, האם ניתן לתבוע כמה גורמים בשל אותו נזק ?
  ככלל, תביעות ביטוחיות ניתן להגיש נגד כל מבטח ומבטח ממנו רכשת את הפוליסה, אלא אם כן הפוליסה קובעת אחרת (לדוגמא, בכיסוי אי כושר עבודה, הפוליסות בד"כ מונעות מתן כיסוי העולה על תקרה מסוימת). הגשת תביעות ביטוחיות אלה, אינן מונעות זכאותך למימוש תביעה נזיקית במקביל במידה וקיימת לך עילה להגשתה.
 • תאונות עבודה החלקתי/נפלתי במקום העבודה, את מי ניתן לתבוע ?

  בראש ובראשונה את המוסד לביטוח לאומי. שיעור הפיצוי קבוע בחוק ובאופן כללי מורכב מדמי פגיעה המאפשרים קיום בשלושת חודשי אי כושר הראשונים ולאחר מכן בדיקה בוועדה רפואיות שתקבע את שיעור הנכות.
  במידה והנפילה נגרמה כתוצאה מרשלנות של מקום העבודה, ניתן לתבוע גם את המעביד.
  בכל מקרה, לא ניתן לקבל כפל פיצוי (יותר ממלוא הנזק שנגרם לך) וכדאי להיוועץ בטרם הגשות התביעות, שכן כל פניה עשויה להשליך על הזכאות לפיצויים.

 • תאונות עבודהנפגעתי בתאונת דרכים בדרך לעבודה/ממנה, את מי תובעים ?

  יש שני גופים מהם אתה זכאי לקבל פיצויים: המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח בביטוח חובה של הרכב, ממנו נפגעת או שבו נסעת.
  הכלל הוא שבכל מקרה אינך זכאי לקבל יותר מ-100% פיצוי עבור הנזק שנגרם לך, אף שיש שני גורמים מממנים.
  לכלל זה חריג במקרים מסוימים, במקרה בו אתה נוסע ברכב שנמסר לך ממקום העבודה.

  לאיזה מהגורמים לפנות תחילה, יכולה להיות השלכה על קביעת שיעור הפיצויים בסופו של הליך שכן מנגנון בדיקת שיעור הנכות שונה: בתביעה כנגד ביטוח לאומי (ועדות רפואיות) ובתביעה נגד חברת הביטוח (מינוי מומחה ניטרלי מטעם ביהמ"ש).
  קיימים הבדלים נוספים, ומאחר ולכל מנגנון יש יתרונות וחסרונות, ההחלטה למי לפנות תחילה צריכה להתקבל אחרי ייעוץ פרטני לכל מקרה עם עו"ד המתמחה בתחום.

שאלות נפוצות

במהלך עבודתנו, אנו נתקלים בשאלות נפוצות שמעלים לקוחותינו. המדובר בנושאים שעשויים לעניין כל נפגע או ניזוק במסגרת בירור זכויותיו. לפיכך, ליקטנו עבורך חלק מאותן שאלות, ואת התשובות בתמצית. כמובן שאין לראות בתשובות כתחליף לייעוץ משפטי פרטני לכל מקרה לגופו.