• פגיעות תלמידיםילד שנפצע בשעות הפנאי (לא במסגרת ביה"ס), האם יש את מי לתבוע ? מה הפיצוי שניתן לקבל?

  עפ"י חוק, כל תלמיד במדינת ישראל מבוטח בביטוח תאונות אישיות תלמידים. הביטוח מכסה גם את שעות הפנאי ואף שהתלמיד אינו בבי"ס. סכומי התביעה והזכאות הינם לפי תנאי הפוליסה כאשר זו מפוקחת ע"י משרד החינוך. ניתן לדרוש ולקבל הפוליסה באמצעות מזכירות בי"ס ולבדוק הזכויות.

 • פגיעות תלמידיםילד שנפצע בביה"ס , האם יש את מי לתבוע ? מה הפיצוי שניתן לקבל?

  באופן כללי, יכולים להיות שני גורמים אותם ניתן לתבוע בגין הפציעה:
  הראשון, חברת הביטוח המבטחת בביטוח תאונות אישיות תלמידים (יש לבדוק במזכירות בי"ס מי המבטחת, שכן לפי חוק כל תלמיד מבוטח).
  השני, אם הפציעה נגרמה בשל ליקוי בטיחותי בביה"ס ו/או רשלנות של הצוות החינוכי, ניתן לתבוע את משרד החינוך ו/או הרשות המקומית בה מצוי בי"ס ו/או ביה"ס עצמו.
  סכומי התביעה בגין כ"א מהאפשרויות שונים, שכן התביעה עפ"י פוליסת תאונות תלמידים הינה עפ"י פוליסה והזכאות בה היא בהתאם לתנאי הפוליסה, ואילו התביעה הנזיקית כרוכה בהוכחת אחריות, ושיעור הפיצוי אינו מוגבל ויכול להגיע עד מלוא הנזק שנגרם לך.
  מטבע הדברים, גם ההליכים להוכחת התביעה שונים במהותם, לפיכך יש להיוועץ עם עו"ד באיזה הליך לנקוט. יובהר כי ניתן לממש את שני ההליכים במקביל.

שאלות נפוצות

במהלך עבודתנו, אנו נתקלים בשאלות נפוצות שמעלים לקוחותינו. המדובר בנושאים שעשויים לעניין כל נפגע או ניזוק במסגרת בירור זכויותיו. לפיכך, ליקטנו עבורך חלק מאותן שאלות, ואת התשובות בתמצית. כמובן שאין לראות בתשובות כתחליף לייעוץ משפטי פרטני לכל מקרה לגופו.