• 27.05.10 תאונת עבודה- מה מגיע לכם?
  תאונת עבודה יכולה לקרות לכל אחד, לא רק במפעל או במשרד אלא גם בדרך לעבודה. חשוב לדעת את הזכויות המגיעות לכם במקרה של תאונת עבודה ולפנות לטיפול רפואי ומשפטי בעניין.
 • 11.05.10 נפגעים על הדרך- מדריך לתאונות עבודה
  נפצעת תוך כדי או בדרך למשרד? זו תאונת עבודה. אבל מה אם עצרת כדי לקנות עיתון ואז התרחשה התאונה? ואם נפגעת במהלך הפסקת הצהריים? וכמה תקבל עבור איזה שיעור של נכות?
 • 03.03.10 העלים ממס הכנסה- אך יקבל גמלה לפי השכר בפועל
  בפסק דין תקדימי, קבע ביהמ"ש העליון, כי עצמאי ששיקר בנוגע להכנסותיו יקבל פיצויים לפי השכר האמיתי. אבל קיזוז הגמלה מהביטוח הלאאומי יחושב לפי הסכום המדווח לשלטונות.
 • 03.02.10 אין דין, יש דיין
  שמעון רק רצה שהגירושים שלו בבית הדין הרבני ייעשו בצורה חוקית. בזמן שהוא עתר לבנ"צ, החליטו בבית הדין הרבני שהוא סרבן גט ושלחו אותו למעצר. עכשיו, אחרי שהושלמו הגירושים, הוא תובע את בתי הדין הרבניים ודורש שהמדינה תגביל את סמכותם. האם מדובר במאבק אידיאולוגי או בגבר שממאן לוותר על נישואיו?
 • 01.01.10 3.8 מיליון שקל לחולה שהתעוור
  "יש לך רק מיגרנה" נאמר לרופא שיניים שהגיע לביה"ח "מאיר", והוא שוחרר לביתו. למחרת בבוקר- לא הצליחה אשתו להעירו. התברר שהוא סובל משטף דם במוח- והוא התעוור בשתי עיניו. בהסכם פשרה בבימ"ש הסכים בית החולים לפצותו בלי להודות ברשלנות רפואית.
 • 24.12.09 החוק נכנס לתוקף אך מי יטפל בנפגעי התאונות?

  ב-1 בינואר עובר המימון לנפגעי תאונות הדרכים מחברות הביטוח לקופות החולים. לקוחות חברות ביטוח כבר מקבלים מכתבים על הפסקת מימון הטיפולים שלהם, אך פנייה לקופות לא תמיד מניבה תשובות ברורות.

 • 16.12.09 ביהמ"ש: הפניקס המציאה פסיק ותשלם חצי מיליון

  נכה שרכבו נהרס בתאונת דרכים, יקבל מהפניקס את שווי אביזרי הרכב שהותקנו בו, בעלות של למעלה מחצי מיליון שקלים, בנוסף לעלות הרכב. זאת, לאחר שהשופטת פסקה שקריאת חברת הביטוח את הפוליסה- היא מוטעית.

 • 01.12.09 נפגעו בטאבה, ותובעים 70 מיליון שקלים מהילטון

  100 ישראלים שנפצעו בפיגוע במלון הילטון טאבה במתקפת הטרור בשנת 2004, תובעים מרשת הילטון העולמית 70 מיליון שקלים על כך שלדבריהם, התרשלו אנשיה באבטחת המלון ובאופן חמור במיוחד, ובכך אפשרו את הכנסת מכונית התופת עד ללובי המלון.

 • 10.09.09 רשלנות רפואית שהביאה לקטיעת איברים ופגיעות חמורות נוספות

  שתי רגליים, תשע אצבעות, שלושה חודשים בלי הכרה וחיים שנהרסו ברגע הם מה שאבדה פנינה פייביש בעקבות עקיצת קרצייה. עכשיו שנה וחצי אחרי היא עומדת להגיש תביעה נגד הרופאים שלטענתה התעלמו מחומרת המצב. מקופת חולים מכבי נמסר :"מדובר במקרה נדיר".

  בימים אלו עומלים במשרדו של עורך הדין עמיקם חרל"פ על הגשת תביעה.

  "יש עובדות ברורות כבר היום, בראשן העובדה שלחברה שלה הייתה אותה בעיה זמן קצר לפני כן, וטופלה על נקלה. הנתון הזה הובא לידיעת הרופאים, שלא אבחנו את פנינה כראוי, בייחוד לאחר שהייתה איתה חברה שהצביעה בגלוי על האפשרות של המחלה הזו. הטיפול המאוחר למעשה הציל את חייה אך לא הציל אותה מהקטיעה, שהייתה נמנעת אילו היו מתייחסים אליה ברצינות יומיים- שלושה קודם לכן".

 • 14.07.09 לנהוג בחוכמה אחרי תאונה: כללי עשה ואל תעשה לנפגעי תאונות דרכים

  "גלובס" בדק מה מומלץ לנפגעי תאונות דרכים לעשות כדי למקסם את הפיצויים המגיעים להם: לאסוף אסמכתאות מהרגע הראשון, להתפנות לבית חולים, להתמיד בטיפול ובתיעודו, להיות סבלניים ולפנות לעו"ד בשלב מוקדם.

כתבו עלינו