• 03.02.10 אין דין, יש דיין
  שמעון רק רצה שהגירושים שלו בבית הדין הרבני ייעשו בצורה חוקית. בזמן שהוא עתר לבנ"צ, החליטו בבית הדין הרבני שהוא סרבן גט ושלחו אותו למעצר. עכשיו, אחרי שהושלמו הגירושים, הוא תובע את בתי הדין הרבניים ודורש שהמדינה תגביל את סמכותם. האם מדובר במאבק אידיאולוגי או בגבר שממאן לוותר על נישואיו?
 • 01.01.10 3.8 מיליון שקל לחולה שהתעוור
  "יש לך רק מיגרנה" נאמר לרופא שיניים שהגיע לביה"ח "מאיר", והוא שוחרר לביתו. למחרת בבוקר- לא הצליחה אשתו להעירו. התברר שהוא סובל משטף דם במוח- והוא התעוור בשתי עיניו. בהסכם פשרה בבימ"ש הסכים בית החולים לפצותו בלי להודות ברשלנות רפואית.
 • 24.12.09 החוק נכנס לתוקף אך מי יטפל בנפגעי התאונות?

  ב-1 בינואר עובר המימון לנפגעי תאונות הדרכים מחברות הביטוח לקופות החולים. לקוחות חברות ביטוח כבר מקבלים מכתבים על הפסקת מימון הטיפולים שלהם, אך פנייה לקופות לא תמיד מניבה תשובות ברורות.

 • 16.12.09 ביהמ"ש: הפניקס המציאה פסיק ותשלם חצי מיליון

  נכה שרכבו נהרס בתאונת דרכים, יקבל מהפניקס את שווי אביזרי הרכב שהותקנו בו, בעלות של למעלה מחצי מיליון שקלים, בנוסף לעלות הרכב. זאת, לאחר שהשופטת פסקה שקריאת חברת הביטוח את הפוליסה- היא מוטעית.

 • 01.12.09 נפגעו בטאבה, ותובעים 70 מיליון שקלים מהילטון

  100 ישראלים שנפצעו בפיגוע במלון הילטון טאבה במתקפת הטרור בשנת 2004, תובעים מרשת הילטון העולמית 70 מיליון שקלים על כך שלדבריהם, התרשלו אנשיה באבטחת המלון ובאופן חמור במיוחד, ובכך אפשרו את הכנסת מכונית התופת עד ללובי המלון.

 • 10.09.09 רשלנות רפואית שהביאה לקטיעת איברים ופגיעות חמורות נוספות

  שתי רגליים, תשע אצבעות, שלושה חודשים בלי הכרה וחיים שנהרסו ברגע הם מה שאבדה פנינה פייביש בעקבות עקיצת קרצייה. עכשיו שנה וחצי אחרי היא עומדת להגיש תביעה נגד הרופאים שלטענתה התעלמו מחומרת המצב. מקופת חולים מכבי נמסר :"מדובר במקרה נדיר".

  בימים אלו עומלים במשרדו של עורך הדין עמיקם חרל"פ על הגשת תביעה.

  "יש עובדות ברורות כבר היום, בראשן העובדה שלחברה שלה הייתה אותה בעיה זמן קצר לפני כן, וטופלה על נקלה. הנתון הזה הובא לידיעת הרופאים, שלא אבחנו את פנינה כראוי, בייחוד לאחר שהייתה איתה חברה שהצביעה בגלוי על האפשרות של המחלה הזו. הטיפול המאוחר למעשה הציל את חייה אך לא הציל אותה מהקטיעה, שהייתה נמנעת אילו היו מתייחסים אליה ברצינות יומיים- שלושה קודם לכן".

 • 14.07.09 לנהוג בחוכמה אחרי תאונה: כללי עשה ואל תעשה לנפגעי תאונות דרכים

  "גלובס" בדק מה מומלץ לנפגעי תאונות דרכים לעשות כדי למקסם את הפיצויים המגיעים להם: לאסוף אסמכתאות מהרגע הראשון, להתפנות לבית חולים, להתמיד בטיפול ובתיעודו, להיות סבלניים ולפנות לעו"ד בשלב מוקדם.

 • 25.06.09 נופלים בין הגלגלים
  הקורקינטים הממונעים הפכו לפיתרון תחבורתי זול ונוח בערים הגדולות. למרות שצברו פופולריות- הרשויות ממשיכות להתעלם מקיומם. המשמעות: הרוכבים לא יכולים לבטח את עצמם- ובעלי הרכב חשופים לתביעות שלא מכוסות בביטוח החובה
 • 17.06.09 פיצוי מלא: הנכות לא קיצרה את תוחלת החיים

  בית המשפט דחה ניסיון של חברות ביטוח להקטין פיצוי לנפגעת תאונת דרכים, בטענה כי תוחלת חייה התקצרה בגלל נכותה. השופט קבע לה פיצויים בסך תשעה מליון שקלים.

 • 13.05.09 אסון הקומראן

  בתביעה שתוגש היום נטען כי רשלנות הארגון הובילה למות 4 מטיילים לפני שנתיים. שנתיים לאחר שיקיריהם נספו בשיטפון בעת שגלשו בנחל קומראן, מגישות היום משפחותיהם של ארבעת ההרוגים תביעה נגד רשות הטבע והגנים ונגד השירות המטאורולוגי.

כתבו עלינו