• רשלנות רפואיתת.א. (שלום תל אביב) 15795/04 מ.א. נ' בית חולים מאיר

    תביעת רשלנות רפואית נגד בי"ח מאיר בכפר סבא. התובע הגיע לבית החולים עם תלונות על כאבים באשכים, כאשר תלונה זו לא נבדקה ולא נערכה בחינה ושלילה של תסביב אשך. חרף הכחשות בית החולים בית המשפט השתכנע שאכן הטפול היה רשלני ובית החולים לא בדק את התובע כיאות , מה גם שהתיזה שהציג בית החולים לעניין התפתחות תסביב האשך קרסה בחקירה נגדית של מומחי בית החולים .
    התוצאה היתה שבית החולים חוייב ב80% מנזקי התובע בגין אובדן האשך .

  • רשלנות רפואיתת.א. 26381/01 (שלום תל אביב) טננבוים ציפורה נ. ד"ר רביב

    תביעה שהוגשה בגין טיפול שיניים רשלני שביצע הנתבע בתובעת. במהלך הטיפול הנתבע התקין גשר לקוי, ללא התאמה לסגר הטבעי של הפה ובניגוד למקובל. כתוצאה מהטיפול נוצרו כאבים ולחצים על הלסת העליונה, אלו גרמו לשבירת שן ולהזדקקות לטיפול שיקומי שגררו את התובעת לנזק ולהוצאות כספיות ניכרות. הנתבע טען כי טיפל בתובעת ע"פ הנורמות המקובלות וכי הנזקים נגרמו בשל מחדלי התובעת שלא השכילה לקבל את תוכנית הטיפול אשר הוצעה לה על ידו. בימ"ש קבע כי הנתבע התרשל הן בבחירת תוכנית הטיפול לתובעת והן בהיענותו לדרישת התובעת לטפל בלסת התחתונה בלבד, הגם שתוכנית טיפול כזו הייתה בעלת סיכויי הצלחה נמוכים, ובדיעבד אכן נחלה כישלון. בימ"ש קבע עוד כי הנתבע התרשל בכך שטיפל בתובעת בתוכנית טיפול אשר סיכוייה היו מלכתחילה נמוכים ,בהתעלמות מגורמי סיכון אשר קיננו בתובעת, ובכך שביצע גשר קבוע מבלי שביצע קודם גשר זמני דבר שיכול היה למנוע הנזקים. בימ"ש בפסק דינו חייב את הנתבע לשלם לתובעת את נזקיה בסך של 115,000 ₪

  • רשלנות רפואיתת.א. (מחוזי ירושלים) 7482/05 פלונים נ' ד"ר רם כסיף ומכבי שירותי בריאות

    תביעה של קטין באמצעות הוריו אשר הוגשה כנגד רופא "מעקב הריון". התביעה הוגשה בגין אי אבחון תסמונת דאון של הקטין במהלך ההיריון. במהלך ההריון נשלחה האם לביצוע בדיקת אולטרה סאונד בה נמצא ממצא מחשיד אשר הצדיק ביצוע "דיקור" שישלול מומים בעובר, אך למרות זאת האם לא הופנתה לביצוע בדיקה זו ו/או יעוץ גנטי. הרופא טען כי שלח את האם לייעוץ גנטי. ביהמ"ש העדיף את גרסת התובעים וקבע כי אימו של הקטין לא הופנתה לבדיקות במועד, כך שלא יכלה לשקול אם ללכת לייעוץ גנטי או לבצע דיקור כאשר היה מומלץ לעשות כן. זאת ועוד ,קבע בימ"ש כי גם לו הייתה מוכחת טענת הרופא ששלח את האם לביצוע בדיקה זו, הרי שזה כשל במעקב אחרי הפניה, כפי שניתן לצפות מרופא המלווה הריון שיעשה. הגם שהתביעה הוגשה 10 שנים לאחר הלידה, נקבע כי התביעה של ההורים לא התיישנה כיוון שכמיטיבים של נזקי הקטין, תביעתם מתיישנת רק לאחר התיישנות תביעת הניזוק. בימ"ש קיבל את התביעה תוך הטלת אשם תורם על התובעים.

פסקי דין

במהלך עבודתנו, בתביעות אותן אנחנו מנהלים, אנו מקבלים פסקי דין רבים. המדובר פסקי דין שעשויים לעניין כל נפגע או ניזוק במסגרת בירור זכויותיו. לפיכך, ליקטנו עבורך חלק מאותם פסקי דין ותמצתנו כל אחד. כמובן שאין לראות בפסקי הדין כתחליף לייעוץ משפטי פרטני לכל מקרה לגופו.